تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
کد خبر : 1596

ابوالفضل اذری

نمایشگاه گردشگری تهران فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گلستان

نمایشگاه گردشگری تهران فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گلستان
جلسه هم‌اندیشی باهدف تبادل‌نظر و هماهنگی در خصوص حضور استان گلستان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران

نمایشگاه گردشگری تهران فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گلستان

جلسه هم‌اندیشی باهدف تبادل‌نظر و هماهنگی در خصوص حضور استان گلستان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و مدیران کل و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در وبیناری با فرمانداران، شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای استان در گرگان برگزار شد.

به‌گزارش  روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، این نشست هم‌اندیشی امروز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ در راستای تبادل‌نظر و هماهنگی برای حضور استان در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور سیدمهدی مهیائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، محمدجواد ساوری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، سید محسن حسینی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، معاونین و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استانداری گلستان و با حضور ویدئوکنفرانسی حسین علیقلی زاده مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان، فرمانداران ۱۴ شهرستان و شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای استان، برگزار شد.

بخش گردشگری بهترین فرصت سرمایه‌گذاری در استان گلستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان در این نشست هماهنگی گفت: استان گلستان جزو ۱۰ استان اول کشور به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌ها است اما متأسفانه به لحاظ شاخص‌های توسعه‌ای در رده‌های انتهایی قرار دارد.

سیدمهدی مهیائی تصریح کرد: راه برون‌رفت از بسیاری از چالش‌هایی چون تولید ناخالص پایین، پایین بودن نرخ درآمد سرانه و… که در استان با آن مواجه هستیم، سرمایه‌گذاری است. این سرمایه‌گذاری با اعتبارات محدود دولتی قابل‌اجرا نیست و باید به دنبال جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشیم.

وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی‌نظیر و منحصربه‌فرد استان در حوزه گردشگری، بهترین فرصت سرمایه‌گذاری استان در بخش گردشگری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با اشاره به حضور استان در نمایشگاه گردشگری تهران، گفت: برای معرفی شایسته ظرفیت‌های استان و عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری در نمایشگاه گردشگری تهران، شهرداری‌های سطح استان فرصت‌های شهر را شناسایی و ضمن اولویت‌بندی، با تائید فرمانداران به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اعلام کنند.

وی بیان کرد: تلاش خواهیم کرد تا بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری را در کارگروه ویژه سرمایه‌گذاری استان مطرح و با اخذ مصوبه و اجرای اقدامات قانونی آن، زمینه را برای جلب و ترغیب سرمایه‌گذاران ملی در استان تسهیل کنیم.

مهیائی در ادامه با تأکید بر اهمیت این رویداد ملی برای معرفی استان، خاطرنشان کرد: حضور فعال شهرداری‌های سطح استان در نمایشگاه گردشگری تهران و معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری استان، توسط دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ارزیابی خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به تأکیدات دکتر زنگانه استاندار گلستان مبنی بر تقویت و معرفی توانمندی‌های مناطق روستایی سطح استان، اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری در بخشی اختصاصی فرصت‌های سرمایه‌گذاری روستاهای استان را معرفی کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان اضافه کرد: بافت تاریخی استرآباد(گرگان) ظرفیت خوبی است که می‌تواند در نمایشگاه تهران به‌عنوان نخستین بافت تاریخی ثبت ملی شده در سطح کشور معرفی و بسته‌های سرمایه‌گذاری آن ارائه شود.

وی اظهار امیدواری کرد استان گلستان با همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان سطح استان با حضوری هر چه باشکوه‌تر در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران حضور یابد و معرفی شایسته‌ای از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان داشته باشیم.

نمایشگاه تهران فرصت مناسبی برای معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان نیز در ابتدای این نشست گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران ۱۸ لغایت ۲۱ بهمن‌ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

محمدجواد ساوری خاطرنشان کرد: یکی از تفاوت‌های شانزدهمین دوره نمایشگاه گردشگری تهران معرفی پررنگ بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان‌ها خواهد بود و با توجه به تأکیدات دکتر زنگانه استاندار گلستان در حوزه بسته‌های سرمایه‌گذاری و مجوزهای بی‌نام در حوزه گردشگری می‌تواند فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی استان در این بخش باشد.

وی بیان کرد: این نشست هم‌اندیشی در راستای احصا بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش گردشگری در شهرستان‌های استان و معرفی این بسته‌ها در نمایشگاه گردشگری تهران و حضور هر چه باشکوه‌تر استان در این رویداد بین‌المللی برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با تأکید بر این‌که نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران یکی از اصلی‌ترین فرصت‌ها در معرفی توانمندی‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در این حوزه‌ها است، گفت: باید تلاش کنیم با همکاری و هم‌افزایی همه بخش‌های استان بهترین بهره‌برداری را از این ظرفیت ایجادشده برای معرفی پتانسیل‌ها و مزیت‌های نسبی استان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: شاید متولی حوزه گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باشد اما برای تبلیغ و برندسازی استان در حوزه گردشگری باید همه دستگاه‌های زیرساختی و خدمات‌رسان کنشگری داشته باشند.

ساوری تأکید کرد: حضور استان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران صرف حضور نخواهد بود و اگر به‌درستی از آن بهره‌برداری کنیم می‌تواند آغازگری برای جلب و جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران به استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: بسته‌های سرمایه‌گذاری بخش گردشگری استان تا حدود زیادی توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان احصا شده است اما نیاز است تا شهرستان‌ها ضمن تکمیل این فرصت‌های سرمایه‌گذاری، مگا پروژه‌ها و اولویت‌های خود را در شهرستان برای جذب سرمایه‌گذار اعلام کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان یادآور شد: تاکنون ۷۱ بسته و فرصت سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیش‌بینی و احصا شده است اما می‌توان با همکاری دستگاه‌های اجرایی زیرساختی و خدمات‌رسان، شهرداری‌ها و با محوریت فرمانداران این بسته‌ها را تکمیل کرد.

وی بیان کرد: این بسته‌ها در قالب کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان گلستان تدوین و در نمایشگاه گردشگری تهران به هلدینگ‌ها و سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد.

ساوری همچنین گفت: منابع دولتی اجازه کنشگری مثبتی را در بحث سرمایه‌گذاری بخش گردشگری نمی‌دهد و ناچاریم از بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری بخش گردشگری استان بهره ببریم و نمایشگاه گردشگری تهران فرصت مناسبی برای جذب و جلب سرمایه‌گذاران به سمت استان است.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری و تعامل همه بخش‌های استان بتوانیم حضوری متفاوت را نسبت به سال‌های گذشته در این نمایشگاه بین‌المللی داشته باشیم و اتفاق مثبتی را در این دوره از این رویداد برای استان رقم بزنیم.

در این نشست گزارش آخرین وضعیت فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان‌ها توسط معاونین سرمایه‌گذاری و گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با تأکید بر فرصت‌های قابل‌ارائه در شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران، ارائه و در ادامه فرمانداران و شهرداران سطح استان در ارتباط ویدیویی نظرات، پیشنهاد‌های خود را برای حضور هر چه پررنگ در این رویداد بیان کردند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.